Zobacz kto nas już odwiedził

Jednym Sercem

Rok 2021


Ramona i Janek - katolickie małżeństwo, którego pragnieniem jest głosić Jezusa Chrystusa. Od lipca 2017 twórcy kanału na YouTube: "Jednym Sercem", na którym dzielą się swoim doświadczeniem Boga, poruszają tematy dotyczące wiary, rodziny i codziennego życia katolickiego małżeństwa.

Grzegorz Polakiewicz

Rok 2019


Nazywają go wędrownym ewangelizatorem, przyjacielem bezdomnych i kardynałów, ludzi nauki, kultury i sztuki. Każde z tych określeń jest prawdziwe. Pomimo swojej niepełnosprawności trzy razy doszedł do Santiago de Compostela. Doświadczył wiele. Od dzieciństwa choruje, stracił nogę, jego tata próbował odebrać mu życie, sam przy tym ginąc. Mimo to trudno spotkać człowieka bardziej pogodnego, zawsze gotowego do rozmowy, rady i modlitwy. Człowieka, który zaraża swoim pozytywnym nastawieniem i udowadnia, że po tym, co nas w życiu trudnego spotyka, można się podnieść i iść dalej.

Adam Woronowicz

Rok 2018


To polski aktor, który zagrał pierwszoplanowe role m.in. w filmach „Dwie Korony” i Popiełuszko”. Z żoną Agnieszką mają czworo dzieci. Pan Adam Woronowicz był gościem specjalnym XIV KDM-u. Przyjechał do Czernej w przeddzień Świadectwa i incognito włączył się we wspólną Drogę światła, a rankiem w liturgię jutrzni. Podczas swojego świadectwa dzielił się z nami swoim doświadczeniem wiary w świecie show biznesu, wspomniał o osobistych przeżyciach związanych z pracą nad filmami Popiełuszko i Dwie Korony. Zasypany pytaniami uczestników odpowiadał z niemałym poczuciem humoru i charakterystycznym ciepłym i spokojnym głosem. Jego przedpołudniowe świadectwo zwieńczyliśmy wspólnym zdjęciem, a rozstaliśmy się po Eucharystii. Po KDM-ie Pan Adam wielokrotnie wyrażał swoją radość z możliwości odkrycia tak szczególnego miejsca, jakim jest Czerna i spotkania tak wspaniałych, zachwyconych Bogiem ludzi.

Abp Grzegorz Ryś

Rok 2017


Kiedy zapraszaliśmy ks. bp Grzegorza Rysia nie wiedzieliśmy, że tak prędko stanie się pasterzem archidiecezji łódzkiej. Jest znany ze swojego barwnego i bezpośredniego języka oraz świetnego kontaktu z młodymi. Był naszym gościem specjalnym podczas XIII KDM-u i przewodniczył piątkowej Eucharystii. Z powodu nieoczekiwanych zobowiązań nie mógł zostać z nami tak długo, jak tego pragnął. Po Eucharystii mieliśmy pół godziny na wspólny dialog. Padły różne pytania, niektóre kontrowersyjne, a na każde z nich ks. Biskup odpowiadał z właściwym sobie realizmem i bezpośredniością. Podkreślił niejednokrotnie wartość prostoty i wiary opartej na mocnych fundamentach cnót i zaufania. Rozstał się z nami w atmosferze wielkiej życzliwości i prosił o modlitwę za siebie.

o. Saverio Cannistrà

Rok 2016


Rok 2016 dla KDM-ów był nietypowy, gdyż wpisał się w Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Tamtego lata nie mieliśmy 4-dniowego spotkania, lecz jednodniowe, które przybrało postać międzynarodowego spotkania młodzieży karmelitańskiej. Wzięło w nim udział ponad 800 osób z 18 państw świata. Naszym gościem specjalnym był. o. Saverio Cannistrà, generał Zakony Karmelitów Bosych, który przybył do nas z Rzymu. Przewodniczył Eucharystii w koncelebrze ponad 30 kapłanów i biskupa. Skierował do nas słowa homilii oraz krótkie słowa wdzięczności i zachęty pod koniec wspólnego czasu, a także wręczył nagrody zwycięskiej grupie naszej wspólnej rozgrywki. Ojciec Saverio jest przełożonym generalnym od 2009 roku. I choć spotyka się z braćmi i siostrami z całego świata ma niezwykły dar pamiętania nie tylko historii spotykanych osób, ale i imion, czym zjednywa sobie wielką przychylność.

o. Leon Knabit OSB

Rok 2015


Ojciec Leon, znany ze swoich licznych publikacji i wielkiego poczucia humoru, był gościem specjalnym KDM-u w roku 2015. W słowach, które skierował do młodzieży dzielił się życiowymi przemyśleniami na temat ciała, jego pokus i miłości. Zwrócił uwagę na zagrożenia związane z brakiem szacunku względem ciała, degradacji kultury wstydu i skromności. Nie zabrakło serii pytań, na które o. Leon odpowiadał nierzadko z życzliwym przekąsem, ale i wielką jasnością. Nie tylko zbudował, ale i zostawił pogodną atmosferę uśmiechu i sympatii.

Ryszard Styła

Rok 2014


Pan Ryszard Styła, był gościem specjalnym Karmelitańskich Dni Młodych w roku 2014, które przeżywaliśmy pod patronatem św. Józefa. Jest polskim gitarzystą jazzowym, muzykiem sesyjnym, liderem formacji Spectrum Session. Podzielił się z nami swoim doświadczeniem wiary, powrotem do Boga i obecnym życiem.

Zapisz się już dziś na najbliższe spotkanie


Spotkania z duszą!


Karmelitańskie Dni Młodych odbywają się w malowniczej i spokojnej Czernej już od lat. Historia naszych spotkań jest coraz bogatsza, dlatego chcemy ją zachować jak najdłużej, by świadczyć o pięknie ciszy i relacji z Bogiem oraz drugim człowiekiem.


Historia KDM
Zapisz się