Zakwaterowanie

Dom Pielgrzyma


Dom Pielgrzyma to kompleks dwóch nowych budynków, oddanych do użytku w roku 2014. Część recepcyjna zawiera księgarnię "Karmelitana", Muzeum Karmelitańskie, sale konferencyjne i duszpasterskie, kameralne 25-osobowe kino , a także przestronną restaurację. Część noclegowa to budynek przeznaczony do przyjęcia nawet 100-osobowej grupy. Podczas KDM-ów uczestnicy śpią w pokojach 3-6 osobowych z łazienkami.


Więcej informacji

Dom Rekolekcyjny Sióstr


Dom Rekolekcyjny Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Czernej powstał z inicjatywy o. Wilchelma Bodzenty, karmelity bosego, który odczuwał potrzebę otwarcia w Czernej domu rekolekcyjnego dla rozkrzewiania duchowości karmelitańskiej w ludzie Bożym. Kompleks składa się z trzech budynków, z których dwa przeznaczone są dla uczestników Karmelitańskich Dni Młodych. W budynkach znajdują się pokoje 3-5 osobowe z dostępem do łazienek, mogące pomieścić łącznie ponad 70 osób. Każdy z uczestników KDM-ów ma zapewnioną pościel. W trzecim budynku znajdują się cele i pomieszczenia zakonne wspólnoty Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus.


Więcej informacji

Dom macierzysty Świeckiego Instytutu "Elianum"


Budynki, w których nocują uczestnicy znajdują się około 700 m od klasztoru. Zakwaterowani w tym miejscu mają do dyspozycji pokoje kilkuosobowe z dostępem do łazienek. Podobnie jak w przypadku tych, którzy nocują u Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus dojście do klasztoru zajmuje około 5 minut. Każdy chrześcijanin jest powołany do tego, aby swoje życie opierać na prawdzie Ewangelii. Tym, co nas wyróżnia, jako Świecki Instytut "Elianum" jest złożenie ślubów życia radami ewangelicznymi - czystości, posłuszeństwa i ubóstwa. W ten sposób dokonuje się nasza konsekracja, czyli nasze całkowite oddanie siebie i swojego życia Bogu. Od samego początku istnienia nasz Instytut gromadzi oprócz członkiń osoby stowarzyszone, które z różnych przyczyn nie podejmują profesji rad ewangelicznych. Łączą się z nami przez składanie przyrzeczeń.

Wszyscy tworzymy wspólnotę, bo choć żyjemy w rozproszeniu, to zachowujemy żywe więzi wspólnotowe.


Więcej informacji
Zapisz się